• Kavitasyon

  Kavitasyon, bir sonik dalganın akışkan ya da yarı akışkan bir maddenin içinden geçmesiyle oluşan fiziksel bir etkidir. Sonik dalga mikro vakum baloncukları oluşturur, bu baloncukların patlamasıyla oluşan şok dalgası sayesinde etrafındaki dokuda bir hareketlenme görülür.  Kavitasyon işlemi ve etkileri
  Estetik tıp ve profesyonel güzellik branşında kavitasyonla yapılan şey, vücutta yağ depolanmasının olduğu adiposit dokudaki yağ hücrelerinin zarlarının parçalanmasıyla trigliseritlerin de içinde bulunduğu karaciğer ve böbreklerin normal metabolik yollarla ürettiği vasküler ve lenf sistemiyle birlikte oluşan dokuların yok edilmesidir. Bunla eş zamanlı olarak uygulama yapılan bölgede termal, mekanik ve kimyasal bir takım tepkimeler gözlenir. Verilen ısı sayesinde yeni kolajen ve elastin üretilmesine imkan veren fibroblastlar oluşur ve bunlar sayesinde vasküler yapıda ve trofizmde dokularda gözle görülür iyileşmeler olur. Mekanik etki adiposit dokunun geçirgenliğini arttıran ve böylece oluşturulan katabolitlerin elenmesini ve drenajını düzenleyen bir basınç artışı oluşturur. Bu sebeplerden dolayı kavitasyon vücut şekillendirme uygulamalarında kollarda, kalçalarda, basenlerde, iç ve dış uyluklarda, dizlerde ve bileklerde rahatlıkla kullanılabilir.

  PowerMax

  MDG Tech'in en iyi kavitasyon cihazıdır. (Şu anda piyasadaki en kuvvetli cihazdır) Parametrelerinizi ayarlarken bilgileri görebileceğiniz 8.4 inçlik, tam renkli, dokunmatik, LED ekranı vardır. Görsel olarak başarılı arayüzünün haricinde rahat yazılımı sayesinde uygulama esnasında bile kişiye özel ayarlamalar yapabilirsiniz. LED fotobiyomodülasyonla birlikte multifrekans teknolojisi sayesinde üzerinde çalışılan yağ tabakasına 360 derecelik bir yaklaşım elde edilir ve bu her gün artan talepler için ve büyüyen piyasanın ihtiyaçlarından biridir. Kullanım güvenliği kullanılan dalga şeklini, frekansı ve gücü ayarlayan merkez ünite tarafından garantilenmiştir. Uygulama yapılan bölgenin etkisi olarak ve dinamik kalibrasyon sistemi ile her sonik transmitterın optimal durumda olması sağlanır.

  Velashape - Bögelsel İncelme ve Selülit Uygulamaları

  Velashape, Bi-Polar Radyo Frekansı (RF), Kızıl Ötesi enerjisi, negatif basınç ve doku manipülasyonu etkilerini içeren devrim niteliğindeki Elos teknolojisine sahip bir cihazdır. Kızıl ötesi ve RF enerjilerinin sinerjik kombinasyonu cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Vakum ve özel olarak tasarlanmış silindirleriyle cildi manipüle ederek güvenli ve etkin enerji aktarımını sağlar. Kızıl ötesi ve RF enerjilerinin sinerjik kombinasyonu deriyi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Alınan sonuç , depolanan enerjinin metabolizmasını hızlandırır (lipoliz), lenfatik drenajı arttırır ve yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar. Sonuç: uygulama yapılan vücut bölgesinde çapta küçülme ve cilt yüzeyinde daha düzgün bir görünüm.