• Kaş Kaldırma Estetiği
  Kaşlar yerçekimi etkisiyle ya da yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme ile birlikte normal pozisyonundan daha aşağı doğru sarkabilir. Kaşların sarkması sonucunda yüzde yorgun, üzgün ya da başka istenmeyen ifadeler oluşabilir. Bunlar dışında bazı hastalıklara bağlı olarak da kaşlarda sarkma görülebilir. Bunlar arasında, yüz felci, tümörler sayılabilir. Bazı ileri durumlarda hastanın görüşünü engelleyecek derecede sarkma olabilir.

 • Kaş kaldırma ameliyatı

  Kaş kaldırma estetik ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir.

  Kimler Kaş Kaldırma Estetiği Olabilir?
  Kaş kaldırma operasyonu kişiye özgü bir işlemdir, bir başka deyişle bu işlemi başkalarının düşüncelerini yerine getirmek ya da modaya uymak için değil, kendiniz için yapmalısınız. Eğer; Fiziksel olarak sağlıklı iseniz, Sigara kullanmıyorsanız, Eğer pozitif bir görünüşünüz var ise, aynı zamanda görünüşünüzle ilgili realistik düşünceleriniz varsa, Kaş kaldırma operasyonu için uygun bir adaysınız demektir.
  Ameliyat Nasıl Gerçekleşiyor?
  Ameliyatın teknik olarak çok fazla ayrıntısı var. Çok basite indirgersem yapılan bu armudu ters çevirmek. Aşağı sarkmış dokular yukarıya kaldırılarak elmacık kemikleri üzerinde ki dolgunluk yeniden sağlanıyor. Bu aynı zamanda alt taraftaki genişlemeyi de azaltıyor ve yüz formu değişiyor.Kesimler sadece ağız içerisinde, üst dudağınızın bittiği yerde ve saçlı derinizin içerisinde yapıldığı için hiç bir iz kalmıyor